Kuş Biti İlaçlama

Anasayfa/ Kuş Biti İlaçlama

Kuş biti kuşların üzerinde yaşayan bir parazit canlıdır. Boyları 2 ile 3 mm ye ulaşırlar. Kuş bitleri kuşların kanatlarında yumurta bırakarak ürerler. Çok çabuk çoğalırlar. Bu asalak türü bütün kuşlarda olacağı gibi daha çok güvercin türlerinde görülür. Renkleri koyu kahverengi bazen kızılımsı bazen de açık renkleri de olabilir.
KUŞ BİTİ İNSANI ISIRIR MI?
Kuş biti kuşların kanat ve derilerini yiyerek beslenirler. Diğer bit ve pireler gibi kan emmezler. Kuş bitleri insan veya diğer hayvanların üzerlerine gelmez ve yaşamazlar. İnsanı ısırmazlar. Kuş biti uçabilen ve ya zıplayabilen bir haşere çeşidi değildir. Yürüyerek hareket ederler.
KUŞ BİTİ GÖZLE GÖRÜLÜR MÜ?
Kuş biti daha çok geceleri aktiftir. Işık olduğu zamanlarda kuşların kanatlarına saklanırlar. Gözle görülebilen bir parazittir. Peki nasıl anlarız kuşlarda bit olduğunu? Kanatlarının seyrek veya sık tüylü olmasından anlaşılabilir. Evlerimizde ve diğer yaşam alanlarımızda da bu haşere ile karşılaşmamız mümkündür. Kuş bitleri bazen kuşların üzerinden ayrılıp balkon ve pencere önlerinden evlerimize girebilirler. Her kesin bildiği gibi kuşlar balkonlara, pencere önlerine, çatılara konarlar bundan dolayı evlerimizde kuş bitleri dolaştığında şaşırmayalım.
KUŞ BİTİ İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?
Haşere ilaçlama servisi olarak şirketimiz bit ilaçlama konusunda da sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Kuş biti sorunlarınızı çözmek ve bilgi almak için şirketimizle irtibata geçebilirsiniz. İlaçlama yapıldıktan sonra bu sorundan tamamen kurtulmanız mümkündür. Kullanılan ilaçlar bayer marka olup sağlık bakanlığından onaylı kokusuz grubunda ilaçlardır. Daha sonraları aynı sorunla karşılaşmamak için kuşların konduğu yerlere balon, cd gibi kuş kovucu tuzaklar yapılabilir.
ÖNEMLİ HATIRLATMA: Kuş biti sorunlarında kuşlara kesinlikle haşere ilacı gibi kimyasallar kullanmayınız. Kuşunuzu bir veteriner hekimine götürünüz. Bizler ilaçlama şirketleri olarak kuşun üstündeki değil etrafa saçtığı bitler konusunda size yardımcı olabiliriz.
Uzaklaştırıcılar
Zararlıların konukçularına yaklaşmalarını önleyen veya bulundukları ortamdan uzaklaşmalarını sağlayan maddelere repellentler adı verilir. Bunlar, zararlıları fiziksel ve kimyasal yolla etkilerler. Bu sebeple iki grupta toplanırlar. Kimyasal repellentler, doğadaki cezbedici kokuları maskeleyerek zararlıların besin üzerine gelmesini engellemek veya besinden uzaklaşmasını sağlamak suretiyle etki yaparlar. Bunlar, bitkisel orijinli veya sentetik olabilirler. Bazı kimyasal yolla etkili repellentler böceklerin koku alma duyularını köreltmek veya engellemek suretiyle etki yaparlar. Fiziksel yolla etkili repellentler ise zararlıları fiziksel yapılarıyla uzaklaştırırlar. Bunlar, tozlar, bazı yapışkan maddeler ve bitkilerin tüylülük, dikenlilik, sertlik gibi bazı doğal yapıları ve dolayısıyla doğal dayanıklılığıdır. İnsan ve hayvanlardaki zararlılar için kullanılan repellentlerin toksik olmaması, alerji meydana getirmemesi, istenmeyen kokuda olmaması gerekmektedir. Repellentlerin birçoğu uçucu olup gaz halinde etkilidirler. Yeterli konsantrasyonlardaki kokuların çoğunun repellent etkide olduğu ve etkinin derecesinin konsantrasyonla sınırlı olduğu kaydedilmektedir. Gaz yoluyla etkili olan repellentler böceklerin koku alma hücrelerinde etkili olurken, kontak etkili repellentler ise tad alma organı yoluyla etkili olmaktadırlar. Repellentlerin çoğunun insektisit etki gösterdiği de bilinmektedir. Bazı bitkilerin bizzat kendileri repellent etkilidir. Bilinen en etkili repellentler bitkisel kaynaklıdır. Bunlar, piretrum, derris ve nikotin’dir. Bazı sentetik piretroidler böcek sinir sistemine akut etki yaparak dengesiz davranışlara ve uygulama yapılan sahadan zararlının uzaklaşmasına sebep olmaktadırlar